Kıbrıs Rum Kesimi adalet Bakanı Doros Theodorou’nun taktiği

Kıbrıs Rum Kesimi adalet Bakanı Doros Theodorou’nun taktiği

ABD’nin savunma amaçlı olarak Yunanistan’a verdiği silahların, yapılan antlaş­maların aksine Yunanistan tarafından niçin Kıbrıs Rum Yönetimine verildiği konusu halen açıklama beklerken, kopacak fırtınayı başka yönden estirmek ve dikkatleri tamamen başka tarafa çekmek için Kıbns Rum kesimi Adalet Bakanı Doros Theodorou dünyanın en eski mesleği ile yaşıt bir taktik uygu­lamış ve KKTCyi Çeçen Militanlara yataklık yap­makla suçlamıştır.

Tam bir vur abalıya taktiği. At çamuru temizlense bile izi kalır yöntemi uygulaması.

Aslında beyanatın içeriğine bakarsanız Theodorou’ya göre KKTC, her tür kanunsuz işlerin yapıldığı bir merkez. Kaçakçılık, fuhuş, beyaz kadın ticareti, uyuşturucu kullanımı, uyu...

29 Eylül 2004
Kıbrıs Rum Kesimi adalet Bakanı Doros Theodorou’nun taktiği için yorumlar kapalı
Okunma 80
bosluk

Doros Teodor KKTC ve Çeçen Militanlar

Doros Teodor KKTC ve Çeçen Militanlar

Kıbrıs Rum Kesimi Adalet Bakanı Doros Teodoru,

KKTC’yi Çeçen militanlara yataklık yapmakla suçladı.

27 Eylül 2004—  Teodoru, Çeçen militanların bir zamanlar Rum kesimindeki Rus büyükelçiliğine saldırı planladıklarına dair bilgiler aldıklarını söyledi.

Teodoru, Yunan Filelefteros gazetesine yaptığı açıklamada, Çeçen militanların KKTC’de saklandığına ve burada eğitim aldıklarına dair güvenilir kaynaklardan bilgi edindiklerini ileri sürdü.
Doros Teodoru, Çeçen militanların bir zamanlar Rum kesimindeki Rus büyükelçiliğine saldırı planladıklarına dair bilgiler aldıklarını da iddia etti.
Kıbrıs Rum Kesimi Adalet Bakanı, Çeçenler dışında başka terör grupları...

27 Eylül 2004
Doros Teodor KKTC ve Çeçen Militanlar için yorumlar kapalı
Okunma 79
bosluk

Kıbrıs 2005 Başında Tekrar Masada

Kıbrıs 2005 Başında Tekrar Masada

Yunan Dışişleri Bakanı Petros Molyviatis, New York’ta, bir tarafta Birlemiş Milletler konsey toplantısı devam ederken kulis arkasında  sessiz sedasız Amerika’nın Yunanistan’a sattığı savunma amaçlı silahların Kıbrıs’a transfer edilmesi konusunda ABD Devlet Bakanı Colin Powell’e hesap verdi. Eğer bu silahları Türkiye, KKTC’ye vermiş olsaydı yer yerinden oynardı ve Türkiye’nin AB’ye girişinden tutunda PKK, Kürtçe’nin resmi dil olması, Zina ve her tür konuyu kapsayıp Türkiye’nin önüne dev gibi büyük bir olumsuzluk halinde konur ve dünyanın sonunun geldiği vurgulanırdı.

Ama ABD’nin savunma amaçlı sattığı silahları yasak olmasına rağmen Kıbrıs Rum Yönetimine veren Yunanistan olunca konu ciddiyetini ve önemini ka...

26 Eylül 2004
Kıbrıs 2005 Başında Tekrar Masada için yorumlar kapalı
Okunma 60
bosluk

Yakın Doğu Üniversitesi Nereye Tırmanıyor

Yakın Doğu Üniversitesi Nereye Tırmanıyor

Yakın Doğu Üniversitesi, 1988 yılında eski Cemaat meclisi binası üzerinde, Van 100.cü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Atun’un konuşması ve sonrasında verdiği ilk ders ile dünyaya gözlerini açmıştı. O gün ben de oradaydım. Erkek öğrenciler beyaz gömlek ve gri pantolonlu, kızlar ise beyaz gömlek ve lacivert eteklikli idi. Giyim konusunda herhangi bir talimat verilmemişti ama gün olağan üstü bir gün olduğu için herkes gönül birliği ile güne uygun giyinip gelmişti. Suat hoca çok heyecanlıydı. Galiba daha o günlerde, bu günkü YDÜ’nün planını ve projesini aklında şekillendirmişti ki, yapacaklarını babama ve bana büyük bir coşku ile anlatıyordu.  O gün çok güzel, çok coşkulu ve çok duygusal bir açılış oldu....

24 Eylül 2004
Yakın Doğu Üniversitesi Nereye Tırmanıyor için yorumlar kapalı
Okunma 155
bosluk

Rum Tarafında Propaganda Nasıl Yapılıyor

Rum Tarafında Propaganda Nasıl Yapılıyor

Rumların propaganda taktiklerine ve uygulamalarına gerçekten hayranım. Eminim dünyada hiçbir propaganda sistemi veya kuruluşu, haksız olunan bir konuyu bu kadar programlı ve iyi  bir şekilde haklıya dönüştürerek pazarlayamaz.

Eylül ortasında Rum tarafında düzenlenen uluslar arası konferansa katıldıktan sonra düzenlenen gezilere de katıldım. Bilmediklerimi öğrenmek, daha evvel gidemediğim yerleri görmek ve de bildiğim konuları başka ağızlardan ve beyinlerden daha değişik versiyonlarda duymak için katıldım tüm gezilere.

İlk gezimiz Lefkoşa surlar içi (Rum tarafı) ve surlar içinin yeniden canlandırma ve yapılandırma çalışmalarını görmek gezisi idi. Burada özellikle restorasyon yerine yapılandırma sözünü kullandım çü...

23 Eylül 2004
Rum Tarafında Propaganda Nasıl Yapılıyor için yorumlar kapalı
Okunma 72
bosluk
  • Sayfa 1 ile 2
  • 1
  • 2
  • >
Prof. Dr. Ata ATUN Makaleleri, Özgeçmişi, Yazıları Son Yazılar FriendFeed
Samtay Vakfı
kıbrıs haberleri
kibris 1974
atun ltd

Gallery

kktc-tc-bayrak-2 kktc-tc-bayrak-4 kktc-tc-bayrak- kktc-bayrak kktc-tc-bayrak-3 Şehitlerimiz-amblem

Arşivler

Son Yorumlar