Rum-Yunan danışıklı dövüşü

Rum-Yunan danışıklı dövüşü

Türkiye-AB ilişkilerinin şekillendirilmesinde en üst düzey karar organı olan Ortaklık Konseyinin 45’inci toplantısı bugün Lüksemburg’da başlayacak. Ortaklık Konseyinin bu toplantısı, bu gün aynı zamanda “Bilim ve Araştırma” başlığında Türkiye’nin AB ile fiili müzakerelerin başlatılması açısından da çok önemli.

 

Tabi başlayabilirse. Kıbrıs’lı Rumların Yunanistan’la beraberce oynadıkları danışıklı dövüşe de sahne olacak bu başlangıç. Dora teyzemize göre bugünkü olası “Rumların VETO’sundan hiç haberi yokmuş”.

Rum kesiminin Türkiye’nin AB üyeliğiyle ilgili fiili müzakerelerin başlatılması konusundaki olumsuz tutumunu İstanbul’da öğrenmiş ve Rum kesiminin, bu g...

12 Haziran 2006
Rum-Yunan danışıklı dövüşü için yorumlar kapalı
Okunma 53
bosluk

AB’nin temas grubu adlı Garagözleri

AB’nin temas grubu adlı Garagözleri

Bence Avrupa Birliği tam bir şov gösterisine başladı. Önce hiçbir işe yaramayan Mali yardım Tüzüğü, arkasından içinde “Moratoryum” olan Direk Ticaret Tüzüğü şovu, şimdi de “Avrupa Parlamentosu Yüksek Seviyede Temas Grubu”nun KKTC ziyaretleri.

Havanda su dövmenin Avrupalıcası

 

AP Temas grubu zaten ölü doğduydu. KKTC’de görüşmeler ve incelemeler yapmak için bu grubun KKTC’ye gelmesi sadece 1.ci sınıf ağırlamalar ve konaklamaların yer alacağı turistik bir geziden öteye hiçbir zaman gitmedi ve gitmeyecek de.

 

İsmi büyük, kendi peşin hükümlü ve fasa fiso “Avrupa Parlamentosu Yüksek Seviyede Temas Grubu”nun KKTC ziyaretlerinin birinci...

4 Haziran 2006
AB’nin temas grubu adlı Garagözleri için yorumlar kapalı
Okunma 55
bosluk
Prof. Dr. Ata ATUN Makaleleri, Özgeçmişi, Yazıları Son Yazılar FriendFeed
Samtay Vakfı
kıbrıs haberleri
kibris 1974
atun ltd

Gallery

kktc-tc-bayrak-2 kktc-tc-bayrak-3 Şehitlerimiz-1 Şehitlerimiz-amblem kktc-tc-bayrak- kktc-tc-bayrak-4

Arşivler

Son Yorumlar