Sahtekarların Maraş Sempozyumu

Sahtekarların Maraş Sempozyumu

Sahtekarların Maraş Sempozyumu


1913-1931 yılları arasında Tapu dairesinde hileyle, düzenbazlıkla, sahtekarlıkla ve evrakta yapılan tahrifatlarla kendi adlarına geçirdikleri beşyüz yıllık Osmanlı Vakıf mallarını, sanki kendilerininmiş gibi, bir de tanıtmak ve hatırlatmak için sempozyum düzenledi sahtekar Rum adadaşlarımız.


Rum sahtekarlar güney Kıbrıs’ta utanmadan bir de Maraş Sempozyumu düzenlediler.


“Maraş Mağusa kökenli” Rumlar, olmayan şehrin belediyesi konumundaki “Maraş Belediyesi” ve “Kıbrıs Üniversitesi”, Rum tarafında liderliğe oynayan ve Papadopulos’un partisi olan DIKO’nun borazanı Fileleftheros gazetesinin  işbirliğiy...

29 Mart 2009
Sahtekarların Maraş Sempozyumu için yorumlar kapalı
Okunma 80
bosluk

Talat ve Clinton

Talat ve Clinton

Evvelki günkü Rumca gazetelerdeki manşetler Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton arasındaki görüşmenin gerçekleştirilmeyeceği şeklindeydi.


Yazılanlara göre ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve Amerika Başpiskoposu Dimitrios’un dün bir araya gelmiş ve aralarında Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın ABD ziyareti konusu dahil çeşitli konuları ele almışlar. Başpiskopos Dimitrios, Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın ABD ziyaretini ve hoşnutsuzluğunu gündeme getirmiş ve Bayan Clinton da “duyduklarını hayretle karşılamış”. Güya Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile görüşeceğinden haberi bile yokmuş.


Evvelki günkü gazetelere göre bu görüşme iptal e...

25 Mart 2009
Talat ve Clinton için yorumlar kapalı
Okunma 32
bosluk

Ürküten KTHY ve devlet

Ürküten KTHY ve devlet

İlginçtir son zamanlarda bazı devlet daireleri ve KİT’ler tarafından yapılan alımların büyük bir kısmı ihalesiz yapılıyor.


Örneğin Gümrük Müdürlüğü için bastırılan ve sayısı yüzbinleri aşan formların ihalesiz alımının yapılmasının gerekçesi “Aciliyet” imiş. Formlarının ne zaman biteceğini kestiremeyen ve bunun tedbirini aylar önce alamayan yetkililerin yeri kapının önüdür. Acımasızca işten atılmaları gerekirdi.


Uzmanların söylediklerine göre KTHY’nin 2 adet A320 Air Bus ve 1 adet Boeing 737-800 uçak kiralaması da bu kategoriye giriyor. 


Açılan bir ihale yok.


Adına “Fair Market” denilen uçak kiralama piyasasından alınmış fiyatlar...

22 Mart 2009
Ürküten KTHY ve devlet için yorumlar kapalı
Okunma 44
bosluk

Kıbrıs’ta bir rüya sona mı eriyor

Kıbrıs’ta bir rüya sona mı eriyor

Kıbrıs’ta bir rüya sona mı eriyor


Bu başlık bana ait değil.


Bu başlık, KADEM’in son yayınlanan araştırmasını mükemmel bir şekilde analiz eden program ve çalışma ortağım Gözde K. Yaşın hanıma ait.


Yazıyı okumanızı tavsiye ederim. 2003 yılından 2009 yılına kadar geçen süre içinde, Kıbrıs Türk halkının inişlerle ve çıkışlarla değişen vizyonunu ve olaylara bakışını tam bir stratejist gözü ile analiz edip değerlendiriyor bu yazı.   


Halkın görüşleri, siyasi partilerin başarı grafikleri, Statükonun değişimi, Cumhurbaşkanına duyulan güvenin olaylara göre değişime uğraması, Gençlerin KKTC olgusuna bakışı, “Yes be An...

19 Mart 2009
Kıbrıs’ta bir rüya sona mı eriyor için yorumlar kapalı
Okunma 43
bosluk

AB seçimlere el attı

AB seçimlere el attı

2003, 2004 ve 2005 yıllarında AB, Kıbrıslı Türklerin Annan Planına “Evet” demeleri için “Building Public Perception” yani “Kamusal Algılama Yaratma” teorisini acımasızca Kıbrıs Türk halkı üzerine uygulamış ve binbir yalan ve vaatlerle büyük bir başarı elde ederek %65 oranında “Evet” oyları çıkarttırmıştı. 


O dönemde vaat edilen havuzlu villalar, yüksek ücretli maaşlar, herkese iş, Avrupa’nın kapıları açılacak,  izolasyonlar ve ambargolar kalkacak balonları daha ertesi günden patlayıp fos çıkmıştı.


Eğer birisi bu havuzlu villaları gördüyse, yüksek ücretli bir iş bulup, maaş alıyorsa veya ambargolar kalkmış olup sportif faaliyetler başlam...

18 Mart 2009
AB seçimlere el attı için yorumlar kapalı
Okunma 23
bosluk
  • Sayfa 1 ile 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • >
Prof. Dr. Ata ATUN Makaleleri, Özgeçmişi, Yazıları Son Yazılar FriendFeed
Samtay Vakfı
kıbrıs haberleri
kibris 1974
atun ltd

Gallery

kktc-tc-bayrak-4 kktc-bayrak kktc-tc-bayrak- kktc-tc-bayrak-3 Şehitlerimiz-amblem kktc-tc-bayrak

Arşivler

Son Yorumlar