Rumların ve AB’nin Çirkin Yüzü

Rumların ve AB’nin Çirkin Yüzü

Rumların bütün yüzleri çirkin. En çirkin olanı da Türklere bakan tarafı, yani Kıbrıslı Türklere bakan yüzü.

 

Kıbrıs adasında ellerinde olsa Kıbrıslı Türklerin soluk almasına bile mani olmak istemekteler. İstiyorlar ki adanın tümünün mutlak sahibi olsunlar, Kıbrıslı Türkler kendilerine tabi olsun…

 

Bu tabi olmanın koşulu var. Akıllarındaki koşul şu: Kendileri ne kadarını verirlerse veya da uygun görürlerse, Kıbrıslı Türklerin o kadarını almaya hakları olsun. Kıbrıslı Türkler en küçük bir yaramazlık yaparlarsa veya da itaatsizlik yaparlarsa hemen ellerindeki musluğu kapatsınlar ve Türkler verdiklerinden mahrum kalsınlar. Kıbrıs’ın yerel Türkçesinde buna “yat Arap, kalk Arap durumu...

29 Kasım 2012
Rumların ve AB’nin Çirkin Yüzü için yorumlar kapalı
Okunma 89
bosluk

Gazze Saldırısının Gerçek Nedeni

Gazze Saldırısının Gerçek Nedeni

İsrail’in Gazze’ye saldırısı boşuna değil.

1948 yılından beri Araplarla yaptığı ve kazandığı her savaş İsrail’e toprak ve bölgede üstünlük kazandırırken, Araplara da bir gün İsrail’i nasıl yeneceklerinin yöntemini öğretiyor. Elbet bir gün bunu başaracaklar.

 

İsrail’in, 4. Başbakan Golda Meir’in öngördüğü gibi bir kez savaş kaybetme hakkı var. Zaten savaşı kaybettiği gün de haritadan silinecek. Başka bir seçeneği yok. Kendisini bekleyen kaçınılmaz akıbet de bu.

 

Bölgede bir tek dostu yok. Tüm komşuları kendisine diş biliyor. Başbakan Netanyahu’nun iç tribünlere oynama hevesinden dolayı 1948 yılında İsrail bağımsızlığını ilan ettiği vakit kendisini ilk tanıyan ...

27 Kasım 2012
Gazze Saldırısının Gerçek Nedeni için yorumlar kapalı
Okunma 133
bosluk

İran’a İnsani Yardım Yapmalıyız

İran’a İnsani Yardım Yapmalıyız

ABD’nin ve Avrupa Birliğinin İran’a uyguladıkları yaptırımlar gerçekten İran halkının ve İran’ın tüm sanayisi ile dışsatımını çok olumsuz etkilemeye başladı. ABD ve AB İran’a “Ya Nükleer Santralı denetime aç ve ağır su üretimini durdur ya da biz seni çökertiriz” diyor ve acımasız bir yaptırım uyguluyor.

 

Bu yaptırımlardan dolayı İran’a dış dünyadan giren bir para yok. Bu nedenle de İran ithalat yapamıyor. Türkiye’ye sattığı belli bir miktardaki petrolün ve doğal gazın karşılığında Türkiye İran’a Türk Lirası ile ödeme yapıyor. İran’da bu para ile Türkiye’den külçe altın satın alıyor ve külçe altını da nazının geçtiği diğer ülkelerden yapacağı ithalatta kullanıyor. Başk...

25 Kasım 2012
İran’a İnsani Yardım Yapmalıyız için yorumlar kapalı
Okunma 101
bosluk

BM’nin Büyük Ayıbı

BM’nin Büyük Ayıbı

Arşivlerdeki tarihimizi belgeleyen dokümanları ve belgelerini incelediğiniz vakit Kıbrıs adasına Türklerin, Osmanlı Devletinin 1571’de adayı fethetmesinden sonra geldiğini değil, fetih tarihinden asırlar önce adada bulunduklarını ve adanın kaderi üzerinde rol oynadıklarını görürsünüz.

 

Kıbrıs adasının ise 1571 yılından 1878 yılına kadar, toplamda 317 yıl fiilen Türk idaresi altında kaldığını, hem tarih yazmakta, hem de bu dönemden günümüze kalan Osmanlı tarih mirasında bu izler görülmekte. Tabii en kalıcı ve devam edici miras da biz Kıbrıslı Türkleriz. Bazıları ısrarla reddetse de hepimizin ataları Anadolu’dan gelme.

Benim dede tarafım Çorum ve Aydın’dan 19. yüzyılda, nene tarafım ise Kayseri...

22 Kasım 2012
BM’nin Büyük Ayıbı için yorumlar kapalı
Okunma 95
bosluk

ABD İflasın Eşiğinde

ABD İflasın Eşiğinde

Geçen yazımda size bahsettiğim Şükrü ağabey bana birkaç gün evvel İngilizce bir yazı ve bir video adresi gönderdi.

 

Yazının sahibi Hal Mason adlı, ABD’nin ünlü IBM şirketinde uzun yıllar muhasebe bölümünde üst düzeyde çalışmış bir Amerikan vatandaşı.

 

Söz konusu video http://www.youtube-nocookie.com/embed/EW5IdwltaAc?rel=0 adresinde ve Bay Hal Mason videoda geçen olayları her sayfada açık ve net olarak anlatıyor.

 

Konu Amerika Birleşik Devletleri’nin 2013 Bütçesi ve sonrası. Sonrası konusu ise ABD’nin ne vakit batacağı ile ilgili.

 

Videoda ABD Hükümetinin 2013 bütçesini gösteren sayfa ile...

20 Kasım 2012
ABD İflasın Eşiğinde için yorumlar kapalı
Okunma 109
bosluk
  • Sayfa 1 ile 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • >
Prof. Dr. Ata ATUN Makaleleri, Özgeçmişi, Yazıları Son Yazılar FriendFeed
Samtay Vakfı
kıbrıs haberleri
kibris 1974
atun ltd

Gallery

kktc-tc-bayrak-4 kktc-tc-bayrak-2 kktc-bayrak kktc-tc-bayrak- kktc-tc-bayrak Şehitlerimiz-1

Arşivler

Son Yorumlar