Kıbrıs’ta AB, NATO veya BM Garantisi

Kıbrıs’ta AB, NATO veya BM Garantisi

Kıbrıs adasının 1 Temmuz 1878 tarihinde İngilizlere kiralanması sonrasında bunu fırsat bilip Kıbrıs’ı tümüyle ele geçirmenin hayalini kurmaya başlayan Rumlar, ne yaptılarsa bunu bir türlü başaramadılar. Çevirdikleri dolaplara, yaptıkları katliamlara ilaveten bir de 1963-1974 yılları arasında bize acımasızca uyguladıkları soykırımı da eklediler ama nafile. Ne silahla ne de ekonomik olarak bizlere çökmeye mahkum etmekle bu adaya bir türlü sahip olamadılar.

 

[caption id="attachment_5067" align="alignleft" width="300"]AB'nin Garantörlüğü
bosluk

AVRUPA’YA GÜVEN, GERİSİNİ MERAK ETME SEN

AVRUPA’YA GÜVEN, GERİSİNİ MERAK ETME SEN
AVRUPA’YA GÜVEN, GERİSİNİ MERAK ETME SEN
Yurdagül Atun
Müzakerelerin, çiçeği burnunda Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı’nın eline teslim edilmesiyle, şimdiye kadar masaya getirilmemiş ya da -kendilerinin de inanmayarak- “ya tutarsa” kabilinden dil ucuyla dile getirdikleri talepler, şimdi “olmazsa olmaz”lar arasına konuldu.
28 Eylül 2015
AVRUPA’YA GÜVEN, GERİSİNİ MERAK ETME SEN için yorumlar kapalı
Okunma 114
bosluk

Rumların Gerçek Kıbrıs Stratejisi

Rumların Gerçek Kıbrıs Stratejisi

Gerek Kıbrıs Rum Futbol Federasyonu’na (KOP) üyelik olayı, gerekse de Kıbrıs Rallisi’nde KKTC’nin yok sayılması konusu, Rumların Kıbrıs konusundaki ana stratejilerinin birer minyatür uygulaması. Tabii anlayana. Aslında bu tür uygulamalar ve girişimler her ne kadar hüsranla bitiyorsa da, en azından Kıbrıslı Rumların, Kıbrıs konusuna bakış açılarını net bir şekilde ortaya koyarak, bazı iyi niyetli arkadaşlarımıza ve siyasi körlere esaslı ders veriyor.

 

[caption id="attachment_5060" align="alignleft" width="300"]KOP'tan KTFF'ya kazık
bosluk

Sivil Toplum Örgütlerinde ayırımcılık yapmak

Sivil Toplum Örgütlerinde ayırımcılık yapmak

Tüm okuyucularımın mübarek Kurban bayramlarını kutlarım. Ayrı ayrı hepsine sağlık dolu, mutluluk dolu, huzur dolu nice bayramlar dilerim bu güzel günde…

 

Sayın Cumhurbaşkanı Akıncı, KKTC’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütlerini sürmekte olan müzakerelerde nelerin olup bittiğini anlatmak ve Türk tarafının tezlerini dile getirmek için hafta başında bir AKM’de bir konferans düzenledi. Buna brifing veya da bilgi vermek için yapılmış kısa toplantı da diyebilirsiniz.

 

[caption id="attachment_5057" align="alignleft" width="300"]KKTC Cumhurbaşkanını Protesto
bosluk

Yol Yapmak Bu Kadar Zor mu?

Yol Yapmak Bu Kadar Zor mu?

Yerleşim yerlerinin genişlemesi ve nüfusun kendi doğal sürecinde artması nedeni ile KKTC’de yeni yolların planlanması ve yapılması gerekmekte. Hem de acilen. Ulaştırma Bakanlığı’nın yeni yolların planlanması ve yapımı ile ilgili yoğun bir çalışma başlatması gerekiyor acilen.

 

Daha önceleri irice bir köy veya da çok gelişmemiş bir kasaba konumundaki Girne kenti şimdilerde adanın kuzeyinde, konumu, denizi, dağı ve otelleri ile KKTC’nin önde gelen turizm merkezi durumunda. Kalite olarak 5 yıldızın 3. Segmentindeki, yani en üst seviyedeki oteller de Girne’de. Dubai’deki 7 yıldızlı denilen Burj Al Arap oteli gerçekte 7 yıldızlı değil. 5. Yıldızın 3. Segmentinde aynen bizde olan, daha doğrusu Girne’de faaliyet g...

22 Eylül 2015
Yol Yapmak Bu Kadar Zor mu? için yorumlar kapalı
Okunma 69
bosluk
Prof. Dr. Ata ATUN Makaleleri, Özgeçmişi, Yazıları Son Yazılar FriendFeed
Samtay Vakfı
kıbrıs haberleri
kibris 1974
atun ltd

Gallery

Şehitlerimiz-amblem kktc-tc-bayrak-2 kktc-tc-bayrak-4 Şehitlerimiz-1 kktc-tc-bayrak kktc-tc-bayrak-

Kategoriler

Arşivler

Son Yorumlar