AB Müzakerelere Katılmaya Kararlı

AB Müzakerelere Katılmaya Kararlı

Başta BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Eide olmak üzere Birleşmiş Milletler’in Kıbrıs Sorunundan sorumlu ekibinin,  Avrupa Komisyonu Başkanı Jean- Claude Juncker’in Kıbrıs sorununa ilişkin olarak özel bir rol üstlenmesini istemeleri çok tehlikeli bir gelişme. Bizim sonumuzu getirecek bir gelişme de diyebiliriz buna.

 

Espen Barth Eide’nin “AB’nin müzakerelere katılımının son aşamasına girdiği” açıklaması kulağa hiçte hoş gelmiyor. İşin içinde gene bir oyun olduğu kesin. BM açıkça Avrupa Birliğini Kıbrıs Müzakerelerinin içine çekmeye çalışıyor. Bunu yıllardır başaramamıştı. Özellikle de III. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, BM’nin ve AB’nin bu konudaki ısrarlı girişimlerine hep ...

2 Temmuz 2015
AB Müzakerelere Katılmaya Kararlı için yorumlar kapalı
Okunma 197
bosluk

Kıbrıs’ın Kaderinde Dönüm Noktası

Kıbrıs’ın Kaderinde Dönüm Noktası

Yunanistan’daki SYRIZA-ANEL (Milliyetçi Bağımsız Yunanlar) koalisyonunun, AB’nin ABD ile birlikte başını çektiği ve sıkı sıkıya uyguladığı “Kapital düzen” içinde sosyalist bir düzen kurma çabaları duvara toslamakla sonuçlandı. Yunanistan bir şekilde IMF’ye olan 1.6 Milyar Avro’luk borç taksitini bugün saat 24:00’e kadar ödeyemezse, ister istemez ekonomik sona doğru yol alınacak.

Yunanistan Battı

bosluk

Büyük Ermenistan Ülküsü

Büyük Ermenistan Ülküsü

Yunanlıların, Samsun’dan İskenderun’a kadar çekilecek çizginin batısında kalan bölge ile Türkiye ve Yunanistan’ın etrafındaki tüm adaları, günümüz Makedonya devleti ile Arnavutluk ‘u içine alan topraklar üzerinde Bizans Devletini yeniden kurmayı hedefleyen, adına “Megali İdea” dedikleri Büyük Ülkülerinin bir benzeri de Ermenilerde bulunmakta.

[caption id="attachment_4228" align="alignleft" width="300"]Büyük Ermenistan haritası
11 Mayıs 2014
Büyük Ermenistan Ülküsü için yorumlar kapalı
Okunma 1.915
bosluk

HOCALI SOYKIRIMI VE BÜYÜK ERMENİSTAN ÜLKÜSÜ

HOCALI SOYKIRIMI VE BÜYÜK ERMENİSTAN ÜLKÜSÜ

Ata Atun* Near East University Turkish Republic of Northern Cyprus
E-mail: ata.atun@atun.com
ABSTRACT
The purpose of this paper is to research and to emphasize the reasons of the genocide that took place at Khojali in 1992 and as well as to show the real aim underlying these mass killings.
Armenians do also have a “Great Idea” or “Great Dream” called Great Arme- nia or United Armenia, same as the Greek world’s “Megali Idea”, consisting of rebuilding the Byzantium Empire on Anatolian soil, to west part of the line connecting Samsun to Alexandria spanning upt o Aegean Sea, including soils of Macedonia and Albania in the Balkans and all the islands in the Aegean Sea and around Greece.
Eastern parts of Turkey and some terr...

11 Mayıs 2014
HOCALI SOYKIRIMI VE BÜYÜK ERMENİSTAN ÜLKÜSÜ için yorumlar kapalı
Okunma 183
bosluk

ORTADA TOPLU MEZAR YOK

ORTADA TOPLU MEZAR YOK

Milat Gazetesi

http://www.milatgazetesi.com/Ortada-toplu-mezar-yok/55169#.U2JjN_l_u30

 

ORTADA TOPLU MEZAR YOK

Söyleşi: Özlem Doğan

 

Ortada toplu mezar yok

28.04.2014 10:03

Ermeni soykırımını destekleyenlerin, bu iddialarının temelsiz olduğunu kendilerinin de bildiğini ifade eden Prof. Dr. Ata Atun “Ermeni soykırımının yapıldığını farz edelim; o halde bu bir buçuk milyon kişinin gömüldüğü toplu mezarlar nerede” diye konuştu.

 

Söyleşi: Özlem DOĞAN

 

milat.ozlem@gmail.com

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 1915 olaylarında hayatını kaybeden Ermenilere dilediği baş sağlığı mesajı sözde Ermeni soykırım...

1 Mayıs 2014
ORTADA TOPLU MEZAR YOK için yorumlar kapalı
Okunma 323
bosluk
Prof. Dr. Ata ATUN Makaleleri, Özgeçmişi, Yazıları Son Yazılar FriendFeed
Samtay Vakfı
kıbrıs haberleri
kibris 1974
atun ltd

Gallery

kktc-tc-bayrak- kktc-tc-bayrak-3 kktc-tc-bayrak kktc-tc-bayrak-4 kktc-bayrak Şehitlerimiz-1

Kategoriler

Arşivler

Son Yorumlar