TÜRKİYE NEDEN GAMBARİ SÜRECİNE KARŞI

TÜRKİYE NEDEN GAMBARİ SÜRECİNE KARŞI

Bir müddettir Papadopulos ve başta Markulli olmak üzere tüm avenesi, Türkiye’nin Gambari sürecine karşı olduğunu yaymaya çalışıyor.

Her demeçte, her beyanda bu savı tekrar tekrar irdeliyorlar ve kendi halkı ile birlikte Kıbrıs konusu ile ilgili diğer kişilerin de aklına sokmak istiyorlar.

Aslında bu iddianın içinde doğruluk payı da yok değil.

 

Son gelişmeler hiçte Papadopulos’un hoşuna gidecek türde değil.

Papadopulos’un “Üniter Rum devleti” kurmak hayali ve Türkiye’nin zayıf bir anını yakalayıp  “Üniter Rum devleti”ni kurana kadar “Kıbrıs’ın uluslararası tanınmış devleti” olarak kalmak planları suya düşmek üzere.

Doğrusu suya düştü bile.

43 sene bu zokayı d...

29 Kasım 2007
TÜRKİYE NEDEN GAMBARİ SÜRECİNE KARŞI için yorumlar kapalı
Okunma 81
bosluk

UGANDA’DA KIBRIS KORKUSU

UGANDA’DA KIBRIS KORKUSU

Kısa adı CHOGM (Commonwealth Heads of Government Meeting) olan Ortak Refah Ülkeleri Devlet Başkanları Toplantısı 23, 24, 25 Kasım günlerinde Uganda’nın başkenti Kampala’da yapıldı. Toplantıya 53 ülkenin Devlet Başkanı katıldı ve İngiltere Kraliçesi Elizabeth toplantıyı Cuma sabahı törenle açarak başlattı. Öğleyin de devlet başkanları hep birlikte yemek yediler. Akşam ise İngiltere Kraliçesi Elizabeth devlet başkanları onuruna bir yemek verdi.

Bir zamanlar İngiliz sömürgesi olmuş ülkelerin oluşturduğu Ortak Refah Ülkeleri (Commonwealth Countries) Devlet Başkanlarının, Cuma-Cumartesi ve Pazar günü yapılan bu olağan toplantısından evvel de söz konusu üye ülkelerin Dış İşleri bakanlarının katıldığı 2 günlük toplant...

26 Kasım 2007
UGANDA’DA KIBRIS KORKUSU için yorumlar kapalı
Okunma 51
bosluk

TURKEY UNDISPUTED LEADER OF THE MIDDLE EAST

TURKEY UNDISPUTED LEADER OF THE MIDDLE EAST

Although the Armenians and the Greeks played the Christian card quite well in the 20th century and tried to push Turkey into the position of the most underrepresented and discredited nation on earth, it didn’t work well in the last century and won’t work in the 21st cen-tury, either. The latest card player was Armenian camp-follower Nancy Pelosi, who in fact put her personal interests above American interests by pushing for passage of the so-called genocide resolution, just like Armenian-Americans who think of Armenians’ interests above those of Americans, unfortunately.

Since 2002, from the day the new driver, the Justice and Devel-opment Party (AKP), took over Turkey’s steering wheel, a departure from the country’s traditional foreign policy began an...

26 Kasım 2007
TURKEY UNDISPUTED LEADER OF THE MIDDLE EAST için yorumlar kapalı
Okunma 106
bosluk

WHO IS LYING HRISTOFIAS OR AKEL?

WHO IS LYING HRISTOFIAS OR AKEL?

Cypriot presidential candidate Dimitris Hristofias of the Progres-sive Party of Working People (AKEL), in his speeches at various meet-ings and rallies, has said that he and his party believe in a “bi-communal, bi-zonal federation based on political equality” and that, if elected, he will solve the Cyprus problem in the shortest time possible. It may sound good, but what he keeps saying is only a fairy tale.

On March 6, 1966, the Haravgi newspaper (AKEL’s mouthpiece) reported the proceedings of AKEL’s 11th congress in banner headlines. According to the paper, the congress was taking historic decisions on the furtherance of the “Greek Cypriot anti-imperialist struggle.”

The historic decisions concerning Cyprus announced on March 12 and pub...

24 Kasım 2007
WHO IS LYING HRISTOFIAS OR AKEL? için yorumlar kapalı
Okunma 116
bosluk

RUMLARIN KIBRISLI TÜRKLERE BAKIŞI

RUMLARIN KIBRISLI TÜRKLERE BAKIŞI

Çoğu zaman yüzlerine “Barış havarisi” maskesini takan Kıbrıslı Rumların, adadaşları Kıbrıslı Türklere bakışları ve onları hangi seviyede gördükleri, ağızlarından çıkan cicili bicili sözlere çok ters düşüyor.

Olası bir ortaklıkta Kıbrıslı Türklere hangi işleri reva gördüklerini kazara ağızlarından kaçırsalar, ortalık karışır herhalde.

 

Simerini gazetesinin 20 Kasım 2007 tarihli sayısında yer alan STİGMA (Nişan) sütununda Kostakis ANDONİOS imzasıyla yayınlanan “SİYASİ LİDERLİK PANİK KRİZİ GEÇİRİYOR” başlıklı yorumu okursanız, Kıbrıslı Rumların gözünde bizlerin yeri neresidir çok iyi öğrenirsiniz.

 

Özellikle de, aramızdaki Rum hayranlarının ve “Taksim F...

22 Kasım 2007
RUMLARIN KIBRISLI TÜRKLERE BAKIŞI için yorumlar kapalı
Okunma 74
bosluk
Prof. Dr. Ata ATUN Makaleleri, Özgeçmişi, Yazıları Son Yazılar FriendFeed
Samtay Vakfı
kıbrıs haberleri
kibris 1974
atun ltd

Gallery

kktc-tc-bayrak-4 kktc-bayrak Şehitlerimiz-1 kktc-tc-bayrak-3 Şehitlerimiz-amblem kktc-tc-bayrak-

Arşivler

Son Yorumlar