Öldürürsen Birgün Öldürülürsün

Prof. Dr. Ata ATUN

 
Yazarın tüm yazılarını görüntüle

  
 8 Ocak 2015 Saat : 8:26


 

Orta Doğu Arap Baharı Arap Baharı hepimizin hafızasında hala.

Afganistan’ın Amerika ve Rusya tarafından işgali unutulmuş değil.

ABD’nin “Kitle İmha Silahları” var diyerek tek taraflı savaş ilan ederek Irak’a girmesi ve yarattığı karmaşa hala devam ediyor.

Libya lideri Kaddafi ile Irak lideri Saddam Hüseyin’in hayatlarını kaybediş şekilleri hala gözlerimin önünde.

Fransa’nın Libya’nın petrol kaynaklarına, ABD’nin de Irak’ın petrol kuyularına el koyuş yöntemleri hiçte kabul edilebilir bir sonuç değil.

Batılı ülkelerin “Demokrasi getireceğim” diyerek kendi akıllarınca karar alıp tek taraflı müdahale ederek, acımasız yöntemlerle işgal ettiği ülkelerde anarşi halen devam ediyor.

Batının bu kabul edilemez hareketi sonrasında ölen masum insanların, sivillerin, çocukların, kadınların ve yaşlıların sayısı ise çoktan 10 milyonu geçti.

Her gün Suriye’de yüzlerce insan ölürken batı medyasında bu ölümlere 1 puntoluk bile yer verilmedi.

Irak’ta, Afganistan’da ve Libya’da milyonlar öldürülürken, cılız bir iki muhalefet dışında hiçbir Avrupa gazetesinde bu ölümler yer almadı, AB’nin kılı bile kıpırdamadı.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’i (S.A.V.) aşağılayan yayınlar yapan Fransa’da yayınlanan Charlie Hebdo dergisinin yayın merkezine yapılan saldırıda 12 kişinin hayatını kaybetmesi sonrasında Avrupa basını ayağa kalkmış. Avrupa halkı da infial içindeymiş…

Sanki de Avrupa Birliği dünyanın yegane merkezi ve Avrupa Birliği’nin sınırları dışında yaşayan insanoğulları da insan sınıfında değil.

Son birkaç yılda batılı zihniyetin Orta Doğu insanını birbirine düşürmesi ve işgali sonucunda milyonlar ölürken yaşananlara kafasını çeviren Avrupa, Fransa’da 12 kişi öldürüldü diye ayağa kalkmış…

Elbette ki terörü asla onaylamıyoruz ama çoktan ayağa kalkmalıydı Avrupa, Orta Doğu’da milyonlar ölürken, acımasızca öldürülürken..

Türkiye’nin başına PKK’yı bela eden, güçlensin diye Avrupa’da haraç toplamasına ve uyuşturucu satmasına göz yuman, kendilerine Türkiye’de iç savaş çıkarsın diye silah satıp, eğiten Avrupa, ayağa kalkmış. Keşke amuda da kalksalardı.

Libya’yı BM kararı olmadan, petrol yataklarına el koyabilsin diye havadan bombalamaktan çekinmeyen Fransa bunun intikamını alacakmış.

Önce içerden başlandı intikam alınmaya. Fransa’nın batısındaki Le Mans bölgesinde bir camiye el bombası atıldı, güneydeki Port-la-Nouvelle kentinde de bir mescide ateş açıldı daha aradan 24 saat geçmeden.

Etme bulma dünyasında yaşıyoruz.

ABD, Afganistan’da acımasızca öldürdüğü masumların bedelini, 11 Eylül 2010’da ikiz kulelere yapılan saldırılarla ödedi. Görünen o ki daha hesaplaşma bitmedi.

Avrupa da elbette ödeyecek Ortadoğu’da petrol uğruna acımasızca döktüğü ve döktürdüğü kanların bedelini.

İsrail zaten çoktan listeye girmiş durumda. Bana göre kurulduğu günden beri de listenin başında ve bu bedeli çok ağır ödeyecek gibi görünüyor.

Araplar da bir gün ileri teknolojiyi yakalayacaklar ve intikamlarını alacaklar. İnsanoğlunun doğasında var intikam almak.

Zavallı Ortadoğu…

1960’lı yıllarda huzurun, mutluluğun ve insanca yaşamın hüküm sürdüğü Ortadoğu, şimdi batılıların bitmeyen hırsları nedeni ile kan gölüne dönmüş durumda.

Masumlar ölürken ve öldürülürken, elbette bu hırsın, bu karışıklığın sorumluları da bunun bedelini günü gelince ödeyecek.

Artık, sadece Avrupa’da ve ABD’de değil, dünyanın her yerinde, hırsı bir kenara koyup, insanca yaşamın kapılarını zorlamak gerekiyor…

 

Ata ATUN

e-mail: ata.atun@atun.com

http://www.ataatun.org

Facebook: Ata Atun

9 Ocak 2015

Prof. Dr. Ata ATUN Son 10 Yazı                                                                                  Yazarın Tüm Yazıları • Asıl Müdahale Bundan Sonra
 • Otur Oturduğun Yerde!
 • KÖŞE YAZI’m Rusça Gazetede
 • Regional Balances Are Changing Rapidly
 • Bölgesel Dengeler Hızla Değişiyor
 • We Own Cyprus
 • Kıbrıs’ın Sahibi Biziz
 • Türkiye mi AB’ye, AB mi Türkiye’ye muhtaç?
 • ABD ve İsrail’in Çöküş Süreci mi Başlıyor
 • Türkiye-AB İlişkilerinde Değişim
 • Okunma 128
  Öldürürsen Birgün Öldürülürsün için yorumlar kapalı

  Yorumlara kapalı.

  Prof. Dr. Ata ATUN Makaleleri, Özgeçmişi, Yazıları Son Yazılar FriendFeed
  Samtay Vakfı
  kıbrıs haberleri
  kibris 1974
  atun ltd

  Gallery

  Şehitlerimiz-amblem kktc-bayrak kktc-tc-bayrak- kktc-tc-bayrak kktc-tc-bayrak-3 kktc-tc-bayrak-4

  Arşivler

  Son Yorumlar