Prof. Dr. Ata ATUN’un intihal yaptığına dair herhangi bir bulguya ulaşılmadı

Prof. Dr. Ata ATUN

 
Yazarın tüm yazılarını görüntüle

  
 14 Mart 2016 Saat : 7:56


 

 

Prof. Dr. Ata ATUN’un intihal yaptığına dair herhangi bir bulguya ulaşılmadı

 

KKTC’de Lefke Avrupa Üniversitesi’nden atılan ve işlerine son verilen 2 akademisyen kadın, ülkenin önde gelen akademisyenleri olan LAÜ Rektörü Rektör Prof. Dr. Ahmed Bülend Göksel, Yrd. Doç. Dr. Umut Arık, Doç. Dr. Özlem Salman Günalp, Doç. Dr. Okan Veli Şafaklı ve Dr. Mustafa Ertanın, UKÜ’den Psikoloji Bölüm Başkanı Ayşe Başel, Prof. Dr. Semra Galip Paşazade, Yd. Doç. Dr. İsmet Esenyel ve YDÜ’den Prof. Dr. Ata Atun’u intikam almak amaçlı ve kendi siyasi görüşlerine uymadıkları temelinde intihal yapmakla suçlamışlardır.

 

Prof. Dr. Ata Atun'un intihal yaptığına dair herhangi bir akademik bulguya ulaşılmadı

Prof. Dr. Ata Atun’un intihal yaptığına dair herhangi bir akademik bulguya ulaşılmadı

Bununla da kalmamışlar KKTC’de YÖDAK (Yüksek Öğrenim Denetim ve Akreditasyon Kurulu) ile Türkiye’de YÖK’e (Yüksek Öğrenim Kurumu) şikayet yazısı göndermişlerdir.

 

KKTC’de ve Türkiye Cumhuriyeti’nde de akademik yaşamın yönetim merkezi olan YÖDAK ve YÖK, Prof. Dr. Ata Atun ile ilgili yaptıkları geniş ve akademik araştırmalar sonrasında akademik kurallara ve yaşama aykırı herhangi bir bulguya, akademik makalelerinde, akademik eserlerinde ve akademik çalışmalarında herhangi bir intihal olayına rastlamamışlardır. Bu gerekçe ile de herhangi bir disiplin tedbiri almak yoluna gitmeyerek, bulgularını da ilgili üniversiteye bildirmişlerdir.

 

Profesör olmak uzun ve çok zor bir aşamadan sonra elde edilebilen akademik bir unvandır. Kolayca elde edilebilen bir paye değil ve her aşamada tüm akademik belgeler ve diplomalar önce üniversite sonra da YÖK tarafından didik didik edilerek kontrol edilmekte, aday akademisyenler de zorlu bir sınava sokulmaktadır.

 

Bir çok ünlü bilim adamının ortak görüşü “Akademisyen olmayanların sadece duydukları ile insanları yargılamalarının hiçte hoş bir davranış olmadığı, kendileri gibi düşünmeyenleri aşağılamak, cezalandırmak ve karalamaya çalışmalarının sadece bunu yapanın kalitesini ortaya koyduğunu ve düzgün karakterli olsalardı buna tevessül etmezlerdi” yönündedir.

 

Prof. Dr. Ata ATUN Son 10 Yazı                                                                                  Yazarın Tüm Yazıları • Avrupa Birliği Değişime Gebe  
 • Rumlara Güven Duymak
 • Asıl Müdahale Bundan Sonra
 • Otur Oturduğun Yerde!
 • KÖŞE YAZI’m Rusça Gazetede
 • Regional Balances Are Changing Rapidly
 • Bölgesel Dengeler Hızla Değişiyor
 • We Own Cyprus
 • Kıbrıs’ın Sahibi Biziz
 • Türkiye mi AB’ye, AB mi Türkiye’ye muhtaç?
 • Okunma 326
  Prof. Dr. Ata ATUN’un intihal yaptığına dair herhangi bir bulguya ulaşılmadı için yorumlar kapalı

  Yorumlara kapalı.

  Prof. Dr. Ata ATUN Makaleleri, Özgeçmişi, Yazıları Son Yazılar FriendFeed
  Samtay Vakfı
  kıbrıs haberleri
  kibris 1974
  atun ltd

  Gallery

  Şehitlerimiz-amblem kktc-bayrak kktc-tc-bayrak- kktc-tc-bayrak-2 kktc-tc-bayrak-3 kktc-tc-bayrak-4

  Arşivler

  Son Yorumlar