Rumlar hem suçlu hem güçlü

Prof. Dr. Ata ATUN

 
Yazarın tüm yazılarını görüntüle

  
 17 Ağustos 2009 Saat : 12:12


 

Kıbrıs Rum yönetimi, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı sırasında esir düşen ve DNA tetkiki sonucu kemikleri KKTC’nin Serdarlı köyünde bulunan Rum esirler krizini tırmandırma kararı almış.


İşte buna sevindim.


Ellerindeki kanıt da Kıbrıs Barış Harekatı’nın 2. aşamasında Doğu yönünde Mağusa kalesine doğru ilerleyen Türk Askeri’nin Serdarlıda esir aldığı 5 Rum Milli Muhafız askerinin, askeri birlikle beraber hareket eden ünlü savaş muhabiri Ergin Konuksever tarafından çekilen resmi.


Konuksever sonradan Rumlara esir düşmüş ve kamerasındaki resimlere el konulmuştu. Rum Yönetimi bu resimlerin bazılarını propaganda amacı olarak tepe tepe kullandı.


2006 yılında KKTC’nin Serdarlı köyü yakınlarında yapılan kazıda çıkartılan 5 kişiye ait kemiklerin DNA testiyle, Kıbrıs Barış harekatı’nın 2. aşamasında esir alınmış 5 Rum askerine ait olduğu anlaşılınca Rumlar yaygarayı bastılar.
 
Ermeni asıllı Rum Meclis Başkanı Marios Karoyan ile Yunanistan Meclis Başkanı Dimitris Sioufas, konunun Avrupa’da daha yoğun bir şekilde gündeme getirilmesi için ortak hareket etme kararı aldı.


Rum milletvekilleri Türkiye’nin de kurucu üyesi olduğu Avrupa Konseyi’nde konunun gündeme alınmasını istedi. Rum DİSİ Partisi milletvekili Hristos Pergurides, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Terry Davis’ten Türkiye’den açıklama istenmesini talep etti.  


Buraya kadar hepsi güzel de, bu adamlar resimdeki beş Rum askerinin öldürüldükleri günün bir evvelsi gününde, aynı kişiler tarafından Muratağa, Sandallar ve Atlılar Köylerindeki 16 günlük bebekten, 80’lik yaşlı ihtiyarlara kadar acımasıca kurşuna dizilen ve bazıları da canlı canlı toplu mezarlara gömülen 126 Kıbrıs Türk’ün katilleri olduklarını unuttular galiba.


Bu katiller sırası ile K. Antonakis Michael (30), Nicolaou P. Chrisostomos (26), H. Philippos Stephanos (19), P. Ioannis Charalambos (24), Skordis C. Georghios (25). Öz konusu resimde Türk askeri tarafından sigara ikram edilen Rum askeri P. I. Charalambos’dur.
 
İsimleri tek tek bilinen bu gözü dönmüş Rum canilerin söz konusu beş tanesinin hemen ertesi gün yakalanıp Mücahitlerimiz tarafından infaz edilmesini Rumlar Avrupa’da gündeme getirmeye hazırlanıyorlar da, hayatta kalan ve şimdi Güneyde yaşamlarını sürdüren geri kalan canileri niye bu güne kadar mahkemeye çıkarıp yargılamadılar ve cezalandırmadılar.


Rumlar acımasızca 16 günlük bebekten, 80’lik ihtiyara kadar eli silah tutmayan insanlarımızı ve kadınlarımızı kurşuna dizecekler, ölenleri ve yaralıları, yaşayıp yaşamadıklarına bakmadan topluca mezarlara gömecekler, sonrada bu suçu işleyenlerin arasından beş tanesi Türkler tarafından ertesi gün yakalanıp infaz edilince yaygarayı basacaklar.
   
İşte Rum adadaşlarımızı aynen böyle.


Kendileri yapınca mübah, ama bizlerden birisi yapınca hemen insanlık suçu oluyor.

Prof. Dr. Ata ATUN Son 10 Yazı                                                                                  Yazarın Tüm Yazıları • Otur Oturduğun Yerde!
 • KÖŞE YAZI’m Rusça Gazetede
 • Regional Balances Are Changing Rapidly
 • Bölgesel Dengeler Hızla Değişiyor
 • We Own Cyprus
 • Kıbrıs’ın Sahibi Biziz
 • Türkiye mi AB’ye, AB mi Türkiye’ye muhtaç?
 • ABD ve İsrail’in Çöküş Süreci mi Başlıyor
 • Türkiye-AB İlişkilerinde Değişim
 • Why No Turkish
 • Okunma 55
  Rumlar hem suçlu hem güçlü için yorumlar kapalı

  Yorumlara kapalı.

  Prof. Dr. Ata ATUN Makaleleri, Özgeçmişi, Yazıları Son Yazılar FriendFeed
  Samtay Vakfı
  kıbrıs haberleri
  kibris 1974
  atun ltd

  Gallery

  kktc-bayrak kktc-tc-bayrak- kktc-tc-bayrak kktc-tc-bayrak-2 kktc-tc-bayrak-3 kktc-tc-bayrak-4

  Arşivler

  Son Yorumlar