Türk Dili Konuşan Ülkeler ve Topluluklar Medya Forumu KKTC’de Yapılıyor

Prof. Dr. Ata ATUN

 
Yazarın tüm yazılarını görüntüle

  
 14 Kasım 2014 Saat : 5:02


 

TÜRKMEP AmblemiBirincisi, Türkiye- Ankara’da, İkincisi Azerbaycan –Bakü’de ve Üçüncüsü Kırgızistan-Bişkek’te gerçekleştirilen Türk Dili Konuşan Ülkeler ve Topluluklar Medya Forumu’nun (TÜRKMEP) dördüncüsü 16, 17 Kasım tarihlerinde Girne’de Acapulco Otel ve Konferans Merkezinde yapılacaktır.

 

Her yıl bir üye ülkenin ev sahipliğini ve başkanlığını yaptığı Türk Dili Konuşan Ülkeler ve Topluluklar Medya Forumu’nun Üçüncü toplantısında, 2014 yılı toplantısının ev sahibi KKTC ve Dönem Başkanının, Prof. Dr. Ata Atun olması oybirliği ile kabul edilmiştir.

 

Türk Dili Konuşan Ülkeler ve Topluluklar IV. Medya Forumuna, KKTC, Türkiye, Kırgızistan, Azerbaycan, Kazakistan, Bulgaristan, Makedonya, Batı Trakya, Gagauz Yeri, Kırım, Kerkük, Başkurdistan Özerk Cumhuriyeti, Dağıstan Özerk Cumhuriyeti, Hakasya Özerk Cumhuriyeti, Kabardin-Balkar Özerk Cumhuriyeti, Karaçay-Çerkes Özerk Cumhuriyeti, Tataristan Özerk Cumhuriyeti, Saha-Yakut Özerk Cumhuriyeti ve Tuva Özerk Cumhuriyeti’nden platforma üye gazeteci, akademisyen, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katılacaktır.

 

Genel Sekreterliği Ankara’da bulunan ve Genel Sekreterlik görevini de tüm üye ülke temsilcilerinin imzalayarak onayladığı tüzük gereği Türkiye Cumhuriyeti Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü’nün yaptığı TÜRKMEP, Türk Dili Konuşan Ülkeler ve Topluluklar arasında bir haber havuzu kurularak, işbirliğinin medya aracılığıyla geliştirilmesini hedeflemektedir.

 

Türk Dili Konuşan Ülkeler ve Topluluklar Medya Forumu’nun (TÜRKMEP) bu yıl hayata geçirilen sitesinin internet ulaşım adresi “http://www.turkmep.org/”   olup, TÜRKMEP ile ilgili tüm bilgiler ve üyelik başvuru/giriş bölümleri yer almaktadır.

 

KKTC’nin 31. Kurtuluş Yıldönümü olan 15 Kasım Cumartesi günü Dili Konuşan Ülkeler ve Topluluklar Medya Forumu’nun açılış toplantısı saat 14.30’da Girne’de Acapulco Otel ve Konferans Merkezinde yapılacaktır.

 

Açılış konuşmalarını sırasıyla BYEGM Genel Müdürü Murat KARAKAYA, TÜRKMEP Başkanı Prof. Dr. Ata ATUN, T.C. Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ, KKTC Başbakanı Özkan YORGANCIOĞLU, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel SİBER, TBMM Başkanı Cemil ÇİÇEK ve KKTC Cumhurbaşkanı Dr. Derviş EROĞLU yapacaktır.

 

Halkın katılımına açık olan Türk Dili Konuşan Ülkeler ve Topluluklar Medya Forumu, 16 Kasım Pazar günü Acapulco Otel ve Konferans Merkezinde 4 ayrı oturumla devam edecektir. Türk Dili Konuşan Ülkeler ve Topluluklar Medya Forumu’nun kapanış oturumu 17 Kasım pazartesi günü sabah 09.00 gerçekleştirilecek ve saat 11.00’de gerçekleştirilecek Değerlendirme ve Kapanış Oturumu ile sona erecektir.

 

TÜRKMEP Dönem Başkanı

Prof. Dr. Ata ATUN

 

Prof. Dr. Ata ATUN Son 10 Yazı                                                                                  Yazarın Tüm Yazıları • Asıl Müdahale Bundan Sonra
 • Otur Oturduğun Yerde!
 • KÖŞE YAZI’m Rusça Gazetede
 • Regional Balances Are Changing Rapidly
 • Bölgesel Dengeler Hızla Değişiyor
 • We Own Cyprus
 • Kıbrıs’ın Sahibi Biziz
 • Türkiye mi AB’ye, AB mi Türkiye’ye muhtaç?
 • ABD ve İsrail’in Çöküş Süreci mi Başlıyor
 • Türkiye-AB İlişkilerinde Değişim
 • Okunma 114
  Türk Dili Konuşan Ülkeler ve Topluluklar Medya Forumu KKTC’de Yapılıyor için yorumlar kapalı

  Yorumlara kapalı.

  Prof. Dr. Ata ATUN Makaleleri, Özgeçmişi, Yazıları Son Yazılar FriendFeed
  Samtay Vakfı
  kıbrıs haberleri
  kibris 1974
  atun ltd

  Gallery

  Şehitlerimiz-1 Şehitlerimiz-amblem kktc-bayrak kktc-tc-bayrak kktc-tc-bayrak-2 kktc-tc-bayrak-3

  Arşivler

  Son Yorumlar